Drukuj

TERAPIA FALAMI: Coraz więcej pacjentów

Nowa oferta poradni rehabilitacyjnej ZLA (przy ul. Kościuszki 14 w Chrzanowie), gdzie stosuje się od kilku miesięcy terapię falami uderzeniowymi, przynosi ulgę w bólu coraz większej liczbie pacjentów. Chętnych nie brakuje, choć nie jest ona refinansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.- Posiadamy niezwykle skuteczny aparat do prowadzenia terapii zwalczającej w sposób nieinwazyjny przewlekłe bóle układu mięśniowo-szkieletowego. Przykładowo: dolegliwości barków, bioder, kolan, pięt czy łokci. W te bolesne miejsca dostarczamy za pośrednictwem fal mechanicznych energię, która wzmaga procesy leczenia i regeneracji ścięgien oraz tkanki miękkiej - tłumaczy mgr Magdalena Lempart, specjalista rehabilitacji.

Pierwszą wizytę rozpoczyna diagnoza specjalisty. Dalej następuje od trzech do pięciu sesji terapeutycznych, trwających po około 10 minut. I właściwie bezbolesnych. Pomiędzy nimi konieczne są tygodniowe przerwy. W efekcie pacjent odczuwa szybką ulgę w bólu wraz z przywróceniem sprawności ruchowej, a wszystko bez efektów ubocznych.

Dodatkowe informacje na temat tej terapii oraz rejestracja pod tel. 32 623 31 83.

 

APARAT DENSYTOMETRYCZNY: Diagnozuje i prognozuje

Pracownia Rentgenowska przy ul. Sokoła 19, została wyposażona w urządzenie, jakiego w niej dotąd jeszcze nie było. To aparat densytometryczny, który wykonuje badania diagnozujące gęstość kości w całym ciele człowieka. 

Zakupiony za ćwierć miliona zł aparat densytometryczny stwierdza, czy (i w jakim stopniu) jesteśmy chorzy na osteoporozę i wylicza nam prawdopodobieństwo np. złamania szyjki kości udowej w ciągu najbliższych 10. lat. Diagnoza zaawansowania osteoporozy – choroby, w której kości stają się kruche i łamliwe – to jeszcze nie wszystko. Densytometr diagnozuje także proporcje pomiędzy tkanką kostną, mięśniowa oraz tłuszczową, co pozwala na wyznaczenie właściwej diety. Tak, by odpowiednio się odżywiając powrócić do zdrowia - ta ostatnia usługa jest odpłatna. Co najważniejsze, przy przeprowadzeniu badań tym aparatem jest stosowana tak minimalna dawka promieniowania, iż praktycznie można ją pominąć.

2011 Świadczenia komercyjne. Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Chrzanowie sp. z o.o. KRS: nr 0000444059 Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Kapitał zakładowy 11 527 000,00 PLN
Powered by Joomla 1.7 Templates